PAN SPRZĄTALSKI I ODPADY Z PAPIERU

VIII EDYCJA

Pan Sprzątalski zaprasza klasy 1-3 ze szkół podstawowych oraz grupy przedszkolne do udziału w projekcie edukacyjnym na temat zasad pozbywania się odpadów. W VIII edycji Pan Sprzątalski wyjaśni dzieciom jak segregować odpady z papieru oraz co zrobić, aby zapobiegać ich powstawaniu.

ZAJĘCIA LEKCYJNE

Podczas zajęć lekcyjnych, przeprowadzonych przez nauczyciela w oparciu o wskazówki Pana Sprzątalskiego, uczniowie dowiedzą się jak powstaje papier i do czego jest obecnie najczęściej wykorzystywany.

Głównym celem lekcji będzie zwrócenie uwagi dzieci na powszechność użycia papierowych produktów w życiu codziennym, w ślad za czym idzie konieczność właściwego postępowania z powstającymi z nich odpadami.

Razem z Panem Sprzątalskim uczniowie rozwiążą szereg zadań i zagadek, podczas których odkryją wiele sposobów na to, aby ograniczać powstawanie odpadów z papieru, dzięki czemu można oszczędzać zasoby naturalne, takie jak drzewa, wodę czy energię.

FILM ANIMOWANY

W trakcie krótkiego filmu animowanego, Pan Sprzątalski zaprezentuje dzieciom JAK NALEŻY SEGREGOWAĆ ODPADY Z PAPIERU i wyjaśni dlaczego jest to takie ważne dla środowiska naturalnego. Według Pana Sprzątalskiego selektywne pozbywanie się odpadów z papieru wcale nie jest trudne, a co więcej - może przynieść same korzyści.

Oddzielanie odpadów z papieru do osobnego, niebieskiego pojemnika, pozwala na ich ponowne wykorzystanie! Dzięki recyklingowi zużytych książek, zeszytów, gazet oraz papierowych opakowań, w miasteczku Pana Sprzątalskiego jest nie tylko czystko i ładnie, ale także rośnie wiele drzew, których nie trzeba wycinać do produkcji papierowych produktów.

Poznając historię tekturowego pudełka, dzieci prześledzą etapy przetwarzania papierowych odpadów, w efekcie których wytwarzane są nowe produkty.

Więcej szczegółów o tym, w jaki sposób na terenie szkół realizowany jest projekt znajduje się tutaj.

MAŁY UPCYKLING Z PANEM SPRZĄTALSKIM

 

Podobnie jak w poprzednich edycjach projektu, na uczniów klas zgłoszonych do projektu czeka KONKURS EKOLOGICZNY. Pan Sprzątalski zaprasza do zabawy plastycznej, podczas której przedmioty z papieru przestaną być czymś bezużytecznym i kłopotliwym.

Zadaniem uczestników jest wykonanie prac plastycznych, prezentujących sposoby ponownego wykorzystania odpadów z papieru. Zużyte produkty należy zmienić w taki sposób, aby nadać im NOWE ZNACZENIE LUB NOWĄ WARTOŚĆ.

Szczegóły oraz regulamin konkursu obowiązujący dla

  • Szkoły Podstawowej Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Szkoły Podstawowej Nr 5 w Chełmży

znajduje się tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...