JUŻ WKRÓTCE VIII EDYCJA PROJEKTU PAN SPRZĄTALSKI

 

Jak segregować zużyte gazety, książki i zeszyty? Z czego produkuje się papierowe opakowania? Co zrobić, aby ograniczyć ilość śmieci, które powstają w naszych domach? Na takie oraz wiele innych pytań dotyczących odpadów z papieru, odpowie Pan Sprzątalski podczas VIII edycji naszego projektu.

Już wkrótce w szkołach podstawowych rozpocznie się VIII edycja projektu Pan Sprzątalski. Od 1 marca wybrane klasy 1-3 oraz grupy przedszkolne będą mogły zgłaszać się do udziału w projekcie mającym na celu zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci na temat zasad właściwego pozbywania się odpadów z papieru.

Zgłoszonym do projektu klasom udostępniony zostanie Pakiet Edukacyjny Pana Sprzątalskiego, na podstawie którego nauczyciele będą mogli przeprowadzić lekcje poświęcone odpadom z papieru, które powstają w naszych domach.

Głównym celem aktualnej edycji jest zwrócenie uwagi uczniów na powszechność użycia papierowych produktów, które stając się odpadami, wymagają właściwego zagospodarowania. Razem z Panem Sprzątalskim dzieci rozwiążą szereg zadań i zagadek, podczas których znajdą sposoby na to, aby ograniczyć powstawanie odpadów z papieru w ich domach.

W trakcie krótkiego filmu animowanego, Pan Sprzątalski zaprezentuje dzieciom sposób w jaki należy segregować zużyte książki, zeszyty czy gazety. Historia tekturowego pudełka pozwoli prześledzić etapy przetwarzania papierowych odpadów, z których powstają nowe produkty.

MAŁY ARTRECYKLING Z PANEM SPRZĄTALSKIM

Uczniowie klas zgłoszonych do projektu będą mogli wziąć udział w konkursie ekologicznym pt.: Mały Artrecykling z Panem Sprzątalskim. Zadaniem uczniów będzie nadanie odpadom z papieru nowego znaczenia lub wartości.

Organizatorem akcji jest Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA. Szczegółowe informacje o projekcie oraz zasady konkursu dostępne będą wkrótce na stronie projektu www.pansprzatalski.pl.

Wróć