PAN SPRZĄTALSKI I ODPADY Z PAPIERU

VIII EDYCJA

Pan Sprzątalski zaprasza klasy 1-3 ze szkół podstawowych oraz grupy przedszkolne do udziału w projekcie edukacyjnym na temat zasad pozbywania się odpadów. W VIII edycji Pan Sprzątalski wyjaśni dzieciom jak segregować odpady z papieru oraz co zrobić, aby zapobiegać ich powstawaniu.

ZAJĘCIA LEKCYJNE

Podczas zajęć lekcyjnych, przeprowadzonych przez nauczyciela w oparciu o wskazówki Pana Sprzątalskiego, uczniowie dowiedzą się jak powstaje papier i do czego jest obecnie najczęściej wykorzystywany.

Głównym celem lekcji będzie zwrócenie uwagi dzieci na powszechność użycia papierowych produktów w życiu codziennym, w ślad za czym idzie konieczność właściwego postępowania z powstającymi z nich odpadami.

Razem z Panem Sprzątalskim uczniowie rozwiążą szereg zadań i zagadek, podczas których odkryją wiele sposobów na to, aby ograniczać powstawanie odpadów z papieru, dzięki czemu można oszczędzać zasoby naturalne, takie jak drzewa, wodę czy energię.

FILM ANIMOWANY

W trakcie krótkiego filmu animowanego, Pan Sprzątalski zaprezentuje dzieciom JAK NALEŻY SEGREGOWAĆ ODPADY Z PAPIERU i wyjaśni dlaczego jest to takie ważne dla środowiska naturalnego. Według Pana Sprzątalskiego selektywne pozbywanie się odpadów z papieru wcale nie jest trudne, a co więcej - może przynieść same korzyści.

Oddzielanie odpadów z papieru do osobnego, niebieskiego pojemnika, pozwala na ich ponowne wykorzystanie! Dzięki recyklingowi zużytych książek, zeszytów, gazet oraz papierowych opakowań, w miasteczku Pana Sprzątalskiego jest nie tylko czystko i ładnie, ale także rośnie wiele drzew, których nie trzeba wycinać do produkcji papierowych produktów.

Poznając historię tekturowego pudełka, dzieci prześledzą etapy przetwarzania papierowych odpadów, w efekcie których wytwarzane są nowe produkty.

Więcej szczegółów o tym, w jaki sposób na terenie szkół realizowany jest projekt znajduje się tutaj.

MAŁY ARTRECYKLING Z PANEM SPRZĄTALSKIM

 

 

Podobnie jak w poprzednich edycjach projektu, na uczniów klas zgłoszonych do projektu czeka KONKURS EKOLOGICZNY. Pan Sprzątalski zaprasza do zabawy plastycznej, podczas której przedmioty z papieru przestaną być czymś bezużytecznym i kłopotliwym.

Zadaniem uczestników jest wykonanie prac plastycznych, prezentujących sposoby ponownego wykorzystania odpadów z papieru. Zużyte produkty należy zmienić w taki sposób, aby nadać im NOWE ZNACZENIE LUB WARTOŚĆ.

Szczegóły oraz regulamin konkursu obowiązujący dla poszczególnych szkół, znajdują się tutaj.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...